Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
  

 

Ahojte. V prvom rade by som sa chcela ospravedlniť všetkým vám, ktorým som neodpovedala na otázky. Nakoľko na túto stránku už takmer vôbec nechodím, chcem vás poprosiť, aby ste mi sem už viac nepísali. Keď sa ma chcete niečo opýtať, tak mi môžete nechať komentár na mojej novej stránke. Môžete tam nájsť aj rôzne články, ktoré sú tvorené hravou obrázkovou formou aj pre tých najmladších čitateľov. 

 

 

                                     

 

 

 

 

                                       moja druhá stránka, kde ma môžete zastihnúť:

 

                      www.yorkshireterrier.weblahko.sk

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Odpoveď na: Blchy (Dadi,8.8.11)

(Monika - majiteľ. stránky, 27. 9. 2011 21:53)

Dobrý deň. Nechcem odrádzať ani robiť zápornú reklamu takímto prípravkom, ale ja taký spôsob ničenia bĺch neuznávam. V prvom rade potrebujete zbaviť psa bĺch a potom vyčistiť miesta, kde pes spáva, alebo sa zdržiava. Ja som mala problém s fenkou kokeršpaniela, mala strašne veľa bĺch. Šampóny a kadejaké spreje zabili blchy ktoré to zasiahlo, pomohlo to, ale tie blchy, ktoré sa jej schovali dnu do uší, alebo niekde zaliezli to nezabilo. Tie sa ďalej množili. Kúpila som jej vodičku, ktorá sa vmasíruje medzi lopatky a prenikne do krvi psa. Psíkovy to neublíži, pokial sa dávkuje tak ako sa má, ale blcha keď sa napije krvi uhynie. Pre blchu je to jedovaté. Mne sa jedine tento spôsob osvedčil a praktizujem to už niekoľko rokov, funguje to a som spokojná, ako aj moje psy. Nevedia čo to znamená mať blchy. Vodička je síce cenovo náročnejšia, ale ten pokoj za to stojí. :)) Má to aj účinok proti kliešťom. Názov výrobku nechcem zverejniť pre reklamu, ale pokial budete chcieť vedieť názov napíšte mi email.

PS: ten prípravok o ktorom píšete nepoznám.

Odpoveď na: riedka stolica (andy,7.8.11)

(Monika - majiťeľ. stránky, 27. 9. 2011 21:26)

Dobrý deň. Šteniatka sú veľmi citlivé na zmenu krmiva a hnačka je reakciou na náhlu zmenu krmiva. Tak ako aj u dospelých psov, alebo aj iných zvieratách prechod z krmiva na krmivo musí byť pozvolný, teda postupne uberať granule ktorími je kŕmený a pridávať tie granule na ktoré chcete prejsť. Tento prechod trvá niekoľko dní, aby sa prispôsobilo trávenie novému krmivu.
Pokial je hnačka je nutné vysadiť granule a prejsť na dietny režim: varená ryža,kuracie mäso, mrkva, čierny čaj atď. Keď hnačka prejde môžete postupne pridávať aj po troške granuliek.

Prajem veľa zážitkov a priemnych rokov s fenkou. :))

odpoveď na: yorksir (helena,4.8.11)

(Monika - majit. stránky, 27. 9. 2011 21:04)

Dobrý deň. Dĺýka gravidity u fenky trva cca 63 dní +- 5 dní. Záleží od počtu šteniatok.

Odp. na: 4 mesacny york (meryra,3.8.11)

(Monika - majiteľ. str., 27. 9. 2011 20:27)

Dobrý deň. 4 mesačný psík môže bez problémov žrať aj granule. Gro kŕmenia by sa malo zakladať na granuliach, ale len kvalitných!.

O učení na hygienu sa môžete dočítať v nižšie uvedených komentároch.

Odpoveď na: zapach (dasa,3.8.11)

(Monika - majiteľka stránky, 27. 9. 2011 20:16)

Dobrý deň. Malé plemená sú oveľa náchylnejšie na zubný kameň, ako velké plemená psov.
Pokial fenka odmieta čistenie kefkou, tak by som skúsila sprej na zúbky. Je to niečo ako zubná pasta, len v tekutej forme. Potom by bolo ešte dobré, keby ste jej zoškrabali zúbky papierovou servítkou.
Ešte by som odporučila poradiť sa s veterinárom.

Odpoveď na: POmoc (Theresa,1.8.11)

(Monika - majit. stránky, 26. 9. 2011 21:57)

Dobrý deň. Bola nejaká zmena v kŕmení?

V prvom rade by som vyradila z každodenného jedálnička konzervované mäso. Občas dať, to nehovorím nie, ale neodporúčam stále kŕmiť konzervou. Aj z toho môže byť stolica redšia. Odporúčam kŕmiť skôr s granulovým krmivom a konzervu obmädziť.

Odpoveď na: stolica (Jakub, 27.7.11)

(Monika - majit. stránky, 26. 9. 2011 21:40)

Dobry den,3 dňové šteniatko od narodenia,alebo od kúpenia? stolica by nemala byť ani riedka ani príliš hustá. Aj hnačka, ale aj tzv. zapečenie je pre šteniatko nebezpečné.

Odpoveď na: Zúrivosť (Natalka, 26.7.11)

(Monika - majit. stránky, 26. 9. 2011 21:27)

Dobrý deň.
Nieje časté natrafiť na agresívneho yorkiho, ale samozrejme ako aj pri iných plemenách aj pri yorkoch sa môže nájsť agresívny jedinec. V prvom rade je potrebné prísť na to, čo bolo podnetom pre vášho psíka k agresivite. Dá sa aj takéhoto psíka usmerniť, len treba mať trpezlivosť.
Či je váš psík čistokrvný york alebo nie, to vám neviem povedať. Musela by som ho vidieť.

Odpoveď na: satie (Eva, 26.9.11)

(Monika - majiť. stránky, 26. 9. 2011 21:00)

Dobrý večer. Pokial šteniatko nechce, alebo nevie sať musíte ho k tomu donútiť, resp. pomôcť mu. Jemne mu otvorte papulku a priložte ho k mliečnej žľaze. Bude sa trochu priečiť, ale potom by sa malo prisať. Vytlačte kvapku kolostra (prvého mlieka) z mliečnej žľazy priložte šteniatko a pridŕžajte ho pokiaľ sa nenapojí. Šteniatku ide o život, pokial sa včas nenapojí zoslabne a môže uhynúť. Pokial odmietne sať aj napriek všetkému je potrebné ho donútiť sušeným mliekom. Môžete kŕmiť najlepšie sondou, alebo aj striekačkou, ale pri tom velký pozor! Ak vdíchne mlieko môže sa zadusiť. Dajte mu len málinko mlieka do papulky a počkajte kím prehltne.

Voda

(Marianka, 26. 9. 2011 19:17)

prosím Vás o radu ako naučiť nemeckého ovčiaka na vodu aby sa naučil na ňu od malička aby sa nebál ked bude veľký ??? Mám začať už teraz či?? dakujem

satie

(Eva, 26. 9. 2011 18:15)

Prosím, poradte mi, čo mám robiť ak dnes narodené šteniatko ešte nesaje mlieko. Moja jorkšírka dnes porodila 3 šteniatka. Jedno je menšie ako druhé dve a aj keď hladá struk, nevie ho chytiť do papuľky a teda sa nenapije. Ostaným dvom to nerobí problémy.
ďakujem

nena

(Rosalinda 1990, 25. 9. 2011 19:34)

Dobry den chcem sa opytat aku stravu mam podavat a ako casto mam kupat je vhodne podavat mlieko,alebo mliecne vyrobky ako ju mam cvicit na cudzich ludi aby k nim nesla takeho psika som este nemala a chcela by som sa dozvediet viac mam 5mesacnu fenku mini yorksirskeho terriera bola by som rada ak by ste mi poradili Dakujem

naučiť povely

(pay, 19. 9. 2011 20:24)

ja mám fenku Yorkshira a ja som ju našla bola som u zverolekára a povedal že je už stará je možné naučiť ju nejaké povely aj ked je stará???dakujem :)

Monika - majiteľka stránky

(Monika, 18. 9. 2011 23:25)

Na ďalšie komentáre sa pokúsim odpovedať čo najskôr, predpokladám že sa možno podarí aj 19.9.2011 vo večerných hodinách.

Odp. na: Prosim surne poradte ( 31.8.11)

(Monika - majit. stránky, 18. 9. 2011 23:23)

Dobrý deň. Píska v akom slova zmysle? Kňučí, alebo ozaj píska? V každom prípade odporúčam navštíviť veterinárneho lekára. Môže ísť o niečo vážne, čo netreba podceňovať.

Odp. na: miecne vyrobky (jana, 24.7.11)

(Monika - majiteľka stránky, 18. 9. 2011 23:09)

Dobrý v nižšie uvedených príspevkoch sa môžete dočítať, že pes by nemal piť mlieko a dozviete sa aj prečo. Mlieko šteniatkam neodporúčam.

gravidita u fenky (monika, 22.7.11)

(Monika - majiteľka stránky, 18. 9. 2011 23:05)

a kolko maju tito psikovia steniatok zhruba.dakujem.

Dobrý deň. Graviditu zistíte v druhej polovici gravidity fenky. Môžete si všímať aj zmeny na fenke. Najskôr môžete spozorovať správanie fenky. Je pokojná, často močí a môžete pozorovať aj zmeny na jej teľe, ale to až v druhej polovici. Pozorujeme zmenu mliečnej žľazy, spevnenie bruška, keďže šteniatka rastú, neskôr aj očividne rast bruška, záleží od počtu šteniat.
Najčastejší počet je od 1 do 3 - 4, môže sa stať že má aj 5 - 6, ale to len ojedinele.

yorkshire (lvana Labodova, 19.7.11)

(Monika - majiteľka stránky, 18. 9. 2011 22:56)

Dobrý deň. Odpoveď nájdete v nižšie uvedených príspevkoch.

Odp. na: kedy mu narastu zubky?,7.7.11

(Monika - majiť. str., 18. 9. 2011 22:51)

Ahoj. No ďalší prípad ako aj v predchádzajúcom príspevku o bezohľadných chovateľoch. Yorkom začínajú rásť zúbky približne v 5 - 6 týždni života. Trojmesačné šteňa má už veľké zúbky a bez problémov pohryzie granule. Pokial nema zúbky, neviem musela by som ho vidieť, ale predpokladám že vaše šteniatko nemá ani 5 týždňov.

To že je to napísané vo veterinárnom preukaze ešte neznamená že je to aj pravda.

Šteniatko odchovávajte na sušenom mlieku, dostať kúpiť u veterinára, postupne ho učte na krupičnú kašičku. Kŕmte ho poctivo 5x - 6x denne, keď že je úplne odlúčené od matky jeho život a budúce zdravie závisí od vašej starostlivosti.

Odpoveď na: Strava (Petra ,7.7.11)

(Monika - majit. stránky, 18. 9. 2011 22:38)

Dobrý deň. V prvom rade tak malé šteniatko malo byť ešte pri matke a je to velká nezodpovednosť chovateľa, ktorý vám to šteniatko predal. Velké plemená psov môžu ísť do rodín už ako 6 týždňové, lenže u malých plemien a trpazličích plemien v 6 týždňoch v žiadnom prípade. Pokiaľ ešte nevie poriadne žrať nesmie odísť od matky! U yorka je najideálnejšie, keď sa predáva v 9 týždni života, ale pokial vie žrať môže ísť už v 8 týždni. Nie každý kupujúci to vie, ale keď toto nevie predávajúci, alebo vie a aj napriek tomu predá malé šteňa tak to je veľmi bezohľadné a nezodpovedné. Šteniatko ešte nemá poriadne ani zúbky a už je v novej rodine. Šteniatka sa začínajú učiť žrať od 3 - 4 - 5 týždňov. V 6 týždňoch sa začínajú učiť na granule. Najskôr namáčané, aby nemalo problém pohrýzť granule, potom postupne prejsť na suché granule, podľa toho ako vie žrať. Psy by nemali žrať čisté mlieko. Malé šteniatka sa učia na krupičnú kašu, od začiatku úplne riedku, postupne počas niekoľkých dní zhusťovať. Záleží od veku šteniatka. Môžete mu variť krupicu a pridávať mäsko, zeleninku, chleba, ale čisté mlieko môže vyvolať hnačku. A piškóty v žiadnom prípade! Zúbky šteniatka sú ešte vo vývoji. Pes nesmie žrať sladkosti. Pokiaľ mu budete dávať piškóty, zúbky mu pokazíte a môže to mať následky do budúcna. Môžete mať neskôr problémy so zúbkami.

Dúfam, že vás môj príspevok neurazil, neobviňujem vás, ale toto ranné odstavovanie sa mi vôbec nepáči a neviem pochopiť zmýšľanie niektorých "chovateľov" čo dokážu predať tak mladé ešte nepripravené šťeňatá. Dá sa odchovať šteňa aj bez matky na náhradnom sušenom mlieku, ale nieje nič nad materské mlieko. A to ešte nehovoriac o tom, že je potrebná aj vakcinácia. Môže sa stať, že po vakcinácií psík uhynie, šteňa by po vakcinácií malo ostať ešte 3 - 4 dni doma.


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39

následující »